UAB „Elsis TS“ projektas „išmaniųjų namų“ srityje

Elsis ts

Naujasis UAB „MG Valda“ statomas gyvenamųjų namų kvartalas „Lighthouse“ Vilniuje bus paremtas ne tik skandinaviškais architektūriniais sprendimais, bet ir turės „išmaniojo namo“ sistemą, kuri leis efektyviai taupyti gyventojų išlaidas. „LightHouse“ bus pirmieji protingi daugiabučiai, kurie padės ne tik taupyti, bet ir pasirūpins gyventojų komfortu. Šią galimybę suteiks UAB „Elsis TS“ sukurti „išmaniojo būsto“ sprendimai.
Pastaruoju metu vis daugiau NT vystytojų ir statybos bendrovių savo objektuose nori diegti įvairias technologines inovacijas, kurios būtų ir komfortiškos, ir taupios. Jaučiamas vis didesnis statybų rangovų domėjimasis galimybėmis įrengti „išmaniojo namo“ sistemas. Tai labai perspektyvi inžinerinių sprendimų sritis.
Pasak D.Imbraso, „Elsis TS“ generalinio direktoriaus, „Lighthouse“ – pirmasis gyvenamųjų protingųjų daugiabučių namų projektas Lietuvoje, kuriame įdiegti technologiniai sprendimai suteiks gyventojams galimybes bet kuriuo paros metu ir iš bet kurios pasaulio vietos nustatyti norimą temperatūrą atskiruose kambariuose. Nuotolinis temperatūros reguliavimas yra itin patogus ir efektyviai leidžia taupyti. Jeigu išvykstate ilgesnei kelionei galite sumažinti temperatūrą namuose, kad nešvaistytumėte veltui šiluminės energijos, o prieš grįžtant – vėl padidinti. Pasak D.Imbraso, šis sprendimas leis gyventojams sutaupyti net iki 30 proc. išlaidų, skirtų šildymui.
Bendrovės taikomos technologinės inovacijos taip pat automatizuos duomenų nuskaitymą iš apskaitos įrenginių. Ši technologija padės stebėti, kontroliuoti ir optimizuoti išnaudojamos energijos kiekį. Kiekvienas gyventojas, peržvelgęs statistiką, galės perskirstyti ir optimizuoti naudojamą energiją pagal savo poreikius.
Pirmasis išmaniųjų namų projektas „LightHouse“ niekuo nenusileis pasaulio didmiesčiuose vyraujantiems daugiabučių namų projektams. Gyventojus džiugins ne tik „išmaniojo namo“ technologijos, bet ir visa aplinka – specialistų parinkta augalija, gyvenamųjų namų kvartalo kieme įrengti unikalūs treniruokliai, pritaikyti tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, žaidimo aikštelės mažiesiems. Projektą planuojama baigti 2013 metais.