Seminaras „Inovatyvūs sprendimai vandentvarkos srityje“

Elsis ts

UAB „Elsis TS“ 2012 m. vasario 23 d. Vilniuje surengė seminarą tema „Inovatyvūs sprendimai vandentvarkos srityje“, kuriame dalyvavo atstovai iš Lietuvos vandentvarkos įmonių: UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Dzūkijos vandenys“, UAB „Grinda“, UAB „Kėdainių vandenys“, UAB „Krašto projektai ir partneriai“, UAB „Raseinių vandenys“, UAB „Trakų vandenys“, UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Ukmergės vandenys“, UAB „Utenos vandenys“.

Seminaro metu įmonės specialistai pristatė inovatyvius sprendimus, orientuotus į vandentvarkos ūkio subjektus, tarp kurių – įmonės sukurta duomenų surinkimo, automatizavimo ir dispečerizavimo sistema (SCADA), tinklų modeliavimo programiniai sprendimai GIS Zulu bei ZuluHydro, o taip pat hidrologinių stebėjimų sistemos bei jų elementai.

Duomenų surinkimo, automatizavimo ir dispečerizavimo sistema (SCADA) – tai nuotolinis duomenų nuskaitymas, technologinių procesų ir dispečerinis valdymas. Sistemos pagalba galima automatizuoti gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų inžinerinių sistemų technologinių parametrų surinkimą, centralizuotai kaupti ir analizuoti informaciją, nuotoliniu būdu valdyti ir kontroliuoti įvairius technologinius procesus bei galinius įrenginius. SCADA pagalba galima užtikrinti operatyvų ir efektyvų sistemos valdymą. „Elsis TS“ sukurtos SCADA programinės įrangos TEMEKA pagalba kontroliuojama daugiau nei tūkstantis įvairių nuotolinių objektų Lietuvoje bei užsienyje.

ZuluHydro – tai hidraulinio tinklo modeliavimo programa, sukurta GIS sistemos „Zulu“ pagrindu. Programinis paketas „ZuluHydro“ suteikia galimybę sukurti matematinį tinklo modelį, priskirti aprašus tinklo elementams ir tokio sukurto modelio pagrindu spręsti informacines, topologinės analizės užduotis, vykdyti procesų hidraulinius skaičiavimus, projektuoti naujus tinklus. „ZuluHydro“ modeliavimo programinė įranga sukurta įmonės partnerio – kompanijos „Politerm“ ir plačiai naudojama Latvijoje ir kitose šalyse.

Hidrologinių stebėjimų sistemos – tai techninės ir programinės įrangos visuma, leidžianti vykdyti vandens kokybės parametrų skaičiavimus, atlikti vandens lygio, srauto, temperatūros, kritulių kiekio matavimus, surinkti duomenis iš matavimo vietų, juos perduoti, apdoroti, analizuoti ir vizualizuoti. UAB „Elsis TS“, naudodamas įvairių partnerių aparatinę ir programinę įrangą, yra įdiegęs per šimtą įvairios paskirties bei apimties hidrometeorologinio stebėjimo sistemų visoje Lietuvos teritorijoje.