Sąskaitas pildo išmanieji projektai ir drąsa rizikuoti. Straipsnis dienraštyje „Verslo žinios“

Elsis

Kelias informacinių technologijų bendroves vienijančiai „Elsis“ grupei ambicingi projektai užsienyje ir darbuotojų iniciatyva garantuoja nuolatinius užsakymus ir kone dvigubą pajamų augimą.

„Elsis“ įmonių grupė koncentruojasi į išmaniųjų technologijų kūrimą. Iš tokios kuriamos programinės įrangos gaunamos pajamos sudaro maždaug pusę visų pajamų, nors prieš 5 metus siekė vos 10-20%. Išmaniųjų technologijų poreikio augimas lemia ir įmonės pajamų šuolį.

Vienu reikšmingiausiu „Elsis“ grupei generalinis direktorius Arūnas Gedvila vadina susitarimą su Vokietijos „Airbus Defence and Space“. Vokiečiai NATO užsakymu kuria globalaus stebėjimo sistemą, o lietuviai vykdo programinės įrangos kūrimo darbus. „Neseniai pratęsėme susitarimą su vokiečiais, dirbsime šiame projekte toliau, padidinome darbų apimtį“, – džiaugiasi p. Gedvila. Jo nuomone, lietuviams pasisekė, nes dirbami tarptautiniame projekte nusprendė būti aktyvūs. Užuot laukę jiems formuojamų užsakymų, „Elsis“ grupės specialistai patys siūlė įvairius sprendimus, „spaudė“ partnerius judėti į priekį. Žinoma, neslepia įmonių grupės vadovas, tokia pozicija buvo gana rizikinga ir ne visuomet pelninga, mat kai kuriuos atliktus darbus tenka perdaryti iš naujo.

„Suprantame, kad šitaip vokiečiams tapsime tuo partneriu, su kuriuo bus dirbama ir toliau – viliasi p. Gedvila. – „Airbus Defence and Space“ mums pasiūlė iki šiol nenaudotą bendradarbiavimo modelį. Užuot formulavę mums konkrečias užduotis ir liepę jas įgyvendinti, jie tik pasako, ko iš mūsų reikia, o sprendimų, kaip padaryti tai, ko reikia, ieškome patys.“

Užsakymų lietuviams negaili ir italų aeronautikos koncernas „Alenia Aermacchi“. Kartu su šia kompanija „Elsis“ grupė dalyvauja Europos Sąjungos (ES) kuriamose programose, skirtose ateities aviacijos technologijoms kurti. Tiesa, pažymi pašnekovas, darbas su italais ir vokiečiais skiriasi kardinaliai. Vokiečiai racionalūs ir skaičiuojantys, italai ieško asmeninių kontaktų. Ponas Gedvila juokauja, kad belaukiant užsakymų tenka išgerti ne vieną puodelį kavos.

 

Visą straipsnį skaitykite čia: „Verslo žinios“