Nauja „protingo būsto“ sistemos versija

Elsis ts

Bendrovė „Elsis TS“ patobulino savo sukurtą „protingo namo“ sistemą, išleisdama 2-os kartos Būsto kompiuterinės sistemos (BKS) valdiklį „BKS Controller“ ir naują programinės įrangos versiją. Antros kartos „protingo namo“ sistema – tai ne tik atnaujinta techninė ir programinė įranga, tačiau ir įdiegtos naujos funkcijos: lauko apsauginių žaliuzių, vartų ir kondicionavimo sistemų valdymas, duomenų surinkimas iš apskaitos įrenginių ir parodymų atvaizdavimas, vaizdo kamerų integravimas, įrenginių valdymas SMS pranešimais ir daugelis kitų.

Nauja sistema suteikia daug privalumų. Įdiegusi „protingo namo“ sistemą, nekilnojamojo turto vystymo ar statybinė organizacija neabejotinai suteikia savo siūlomam būstui pridėtinę vertę, ji tarp konkurentų išsiskiria kaip aukštesnės kokybės produkto tiekėja. Gyventojams suteikiamas novatoriškas įrankis, užtikrinantis integruotą vidaus sistemų valdymą, efektyvų energetinių resursų taupymą, komfortą bei saugumą. Pastatą prižiūrinčiai kompanijai suteikiama galimybė teikti papildomas paslaugas gyventojams. Sistema leidžia nuolat stebėti pastato inžinerinius tinklus ir įrangos techninę būklę, reaguoti į avarines situacijas, centralizuotai atlikti vandens, šilumos, dujų, elektros energijos apskaitą, automatizuotai valdyti ir reaguoti į gyventojų užklausas bei nusiskundimus.

Ši sistema taip pat gali tarnauti ir kaip platforma įvairių paslaugų tiekėjams – skaitmeninės televizijos programų ir interaktyvaus turinio transliavimui (filmų nuoma, muzika, žaidimai), sveikatos priežiūros bei slaugos paslaugoms ir daugeliui kitų.

Antrosios kartos „Protingo namo“ sistema šiuo metu jau yra diegiama keliuose būstuose ir biuruose Lietuvoje bei Kaliningrado srityje. Šiuose objektuose protingo namo sistema atliks šildymo, kondicionavimo, apšvietimo, vartų, elektros prietaisų, vėdinimo sistemos valdymo funkcijas, stebės vandens, dujų nuotėkį bei apsaugos signalizacijos būseną, rinks statistiką iš apskaitos įrenginių, informuos gyventojus apie avarines situacijas, leis gauti vaizdą iš stebėjimo kamerų.

Sistemą jau galima valdyti ir išmaniojo telefono pagalba. Yra sukurta aplikacija išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema, kuri leidžia telefono ekrane stebėti visą informaciją apie būstą, valdyti įrenginius. Programą galima nemokamai atsisiųsti iš Android Market svetainės internete („Smart Home control application for homes equipped with ELSIS TS BKS controller“).

Atsižvelgdama į rinkos poreikius bei klientų pageidavimus, bendrovė UAB „Elsis TS“ planuoja tolimesnį sukurto produkto vystymą. BKS ketinama integruoti į dispečerinio valdymo sistemą, pritaikyti įvairių skaitmeninių paslaugų teikimui vartotojams. Daugiau informacijos apie Būsto kompiuterinę sistemą galima rasti www.protingi-namai.lt