„Elsis TS“ ir „Intracom Defense Electronics“ pasirašė bendradarbiavimo, investijų ir technologijų perdavimo sutartį

Elsis ts

2017 metų liepos 13 dieną Kaune buvo pasirašyta sutartis dėl bendradarbiavimo, investicijų ir technologijų perdavimo („technology transfer“) tarp UAB „Elsis TS“ ir Graikijos gynybos pramonės įmone INTRACOM Defence Electronics (IDE). Šios sutarties rėmuose bus įgyvendintas investicinis projektas, prisidėsiantis prie Lietuvos kariuomenės pajėgumų vystymo.

Pirmi kontaktai buvo užmegzti dar 2015 metais, kai UAB „Elsis TS“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su INTRACOM Defense Electronics (IDE), kuri kuria ir gamina karinės paskirties elektronikos ir ryšių įrangą Graikijos ir kitų NATO valstybių karinėms pajėgoms.

Šios sutarties pagrindu IDE dar 2016 metais perdavė „Elsis TS“ technologines žinias ir įrangą bei apmokė darbuotojus jų gaminamos produkcijos instaliavimui šarvuotose transporto priemonėse bei instaliacinių komplektų gamybai Lietuvoje. Šiais metais „Elsis TS“ pagamino pirmą partiją instaliacinės įrangos komplektų, kurie bus naudojami Lietuvos kariuomenėje.

2017 metų liepos 13 dienos sutarties pagrindu bus įgyvendintas naujas investicinis projektas Lietuvoje, kuris bus vykdomas kartu su „Elsis TS“. Pasirašyta sutartis, pagal kurią „Elsiui TS“ Graikijos įmonė perduos Lietuvos kariuomenės numatytos naudoti šarvuotų transporto priemonių vidinio ryšio WiSPR sistemos įrangos testavimo ir techninio aptarnavimo technologines priemones ir visą reikalingą techninę dokumentaciją. „Elsis TS“ inžinieriai bus apmokyti vykdyti IDE kompanijos tiekiamos vidinio ryšio įrangos garantinį ir pogarantinį aptarnavimą bei remontą.

UAB „ELSIS TS“ generalinis direktorius Tomas Vrubliauskas pažymi, jog ši sutartis ir graikų kompanijos IDE investicinis projektas yra svarbūs tiek Lietuvos gynybos pramonės pajėgumų vystymui,  tiek ir Lietuvos kariuomenės gynybos sistemų vidinio ryšio operatyviam logistiniam palaikymui: prireikus įrangos remonto, techninis palaikymas visada bus šalia. „Tokių projektų dėka yra užtikrinama dalies Lietuvos valstybės investicijų į gynybos sistemas grąža ir šalies karinės pramonės vystymasis“, – teigia T. Vrubliauskas.

Lietuvos specialistų darbu patenkinti ir Graikijos atstovai. „Elsis TS“ vertiname kaip patikimą partnerį Lietuvoje. Bendradarbiaudami kartu įgyvendinsime savo misiją – teikti Lietuvos kariuomenei tinkamą ir kokybišką IDE sistemų palaikymą“, – renginio metu sakė kompanijos IDE generalinis direktorius dr. George Troullinos.

Bendradarbiavimo, investicijų ir technologijų perdavimo sutarties pasirašyme taip pat dalyvavo Graikijos gynybos ministerijos Ginkluotės ir Investicijų Direktorato Generalinis direktorius Viceadmirolas Kyriakos Kyriakidis, Lietuvos Krašto apsaugos Viceministras Giedrimas Jeglinskas, Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos direktorius Rimvydas Matuzonis, INTRACOM Defense  Electronics, „Elsis“  ir  „Elsis TS“  įmonių  vadovai ir kiti svečiai.

Šia proga priėminą dalyviams surengė Graikijos Ambasadorė Lietuvoje JE dr. Vassiliki Dicopoulou.