„ELSIS“ grupė tarp didžiausių Baltijos šalių IRT bendrovių

Elsis

„Prime Investment“, vienos iš pirmaujančių investicinės bankininkystės įmonių Baltijos šalyse, apžvalgoje pateikiamos svarbiausios 2010 Lietuvos, Latvijos ir Estijos IRT rinkos naujienos ir IT paslaugų įmonių reitingai.

Baltijos šalių IT sektorius per 2010 metus augo apie 15%, tuo tarpu IT paslaugų sektorius paaugo tik 1.6%. Paslaugų sektorius sudaro kiek daugiau nei pusę IT rinkos. 12 iš 20 reitingo įmonių pajamos iš IT paslaugų pakilo per praėjusius metus. Dažniausiai įvardijamos priežastys – valstybinio sektoriaus IT užsakymai, dalinai finansuojami ES fondų lėšomis, bei atsigaunanti verslo įmonių paklausa IT sprendimams.

„ELSIS“ grupė, kurios pajamos iš IT paslaugų augo 11,6% ir gavusi 19 mln. Lt (5,5 mln. EUR) pajamų, atsidūrė devintoje Prime TOP-20 reitingo vietoje.

Bendros „ELSIS“ grupės pajamos išaugo net 56,2% ir 2010 metais viršijo 70 mln. LT (20,3 mln. EUR). Pagal šį rodiklį įmonės atsidūrė 4 vietoje tarp Baltijos šalių IT įmonių.

Apžvalgoje kompanijos reitinguojamos vertinant pajamas iš IT paslaugų (Prime TOP-20) ir pridėtinės vertės kūrimo efektyvumą. Reitinguose neįtrauktos pajamos iš kompiuterinės įrangos, trečiųjų šalių (ne vidiniais resursais) sukurtos programinės įrangos, biuro technikos ar kitų produktų pardavimo.

Daugiau informacijos: ICT market news_may11.pdf (241.13 KB)